Merhaba dünya!

Merhaba dünya!
By Genel
Kas 01

Merhaba dünya!

Yeniden, yeniden, yeniden merhaba dünya!

Yine hatalar silsilesi ve dönüp dolaşıp aynı yere geldim. Bloğun önceki temasında yaşadığım bazı problemlerden dolayı yeni tema arayışına girdim. O tema senin, bu tema benim derken birçok temayı denedim. Tabii sadece tema kurmak ile iş bitmiyor bilindiği üzere. Demo dosyalarıydı, eklentilerdi derken yönetim paneli karman çorman oldu. Ben bu durumu sevmediğim için yazıların yedeklerini aldım ve sıfırdan kurulum yaptım. Buraya kadar her şey çok güzel.

Yalnız tek sıfırdan kurulum yaptığım şey blog değildi, bilgisayarımı da bu operasyonu yaptım. Birçok şeyin yedeğini harici hard diske kopyaladım. Yalnız bu kopyaların içine bloğun yedeklerini almamışım. Durum böyle olunca sıfırdan kurduğum blog harbi sıfır oldu 🙂

Neyse ki veritabanının yedeğini almışım. Ama onda da ne yaptıysam istediğim şekilde geri yükleme yapamadım. Şimdilik tek yapabileceğim SQL dosyasından tek tek yazıları kurtarıp temize çekmek ve bloğa yeni yazı olarak ekleyebilmek. Bakalım bunda da ne kadar başarılı olabileceğim.

Merhaba dünya, güle güle emeklerim…

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Author: Salih ALTUNTAŞ

Cisco CCNA ve Huawei HCIA hakkında blog içerikleri üretmekteyim.

Comments (4)

 1. Gökhan May 07 2019 - 00:21

  Buradan da anlaşılıyor ki yedek almanın önemi çok büyük, daha önceki bir yazımda yedek almanın öneminden bahsetmiştim. Neyse ki tema arayışınız olumlu olmuş ve sanırım istediğiniz gibi bir tema bulmuşsunuz. Yazıların hepsini kurtabilseydiniz harika olurdu. Fakat bu şekilde de tek tek yapmanız bir yandan daha iyi olmuştur belki de, blog hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim.

  • salih May 07 2019 - 21:04

   Yedeklemeyi kesinlikle belirli aralıklarda almak lazım. Bazen yapılan hatalar büyük problemlerin doğuşuna sebep olabiliyor, ki bunu ben canlı kanlı yaşadım.

 2. Serkan Gür Haz 12 2020 - 16:07

  geçmiş olsun. içe aktar ve dışa aktar özelliği normalde çok işe yarıyor. Tabi yedek almak gerekiyor

  • salih Haz 14 2020 - 00:01

   Teşekkürler. Emeklerin boşa gitmemesi açısından yedekleme kesinlikle çok önemli. Yazı paylaşım aralığına göre sık sık yedek almak gerek.

Leave your Comment