Dogs of Berlin
75

Dogs of Berlin

Netflix tarafından yayınlanan Alman dizisi Dogs of Berlin, Türk asıllı Alman futbolcu Orkan Erdem cinayetinin perde arkasını ele alıyor. Bu cinayetin çözülmesi için uğraşan Türk ve Alman komiserler ile beraber, Almanya’nın arka sokaklarına da giriş yapmış oluyoruz. Bahis ve uyuşturucu mafyaları arasında geçen güç mücadelelerinin yanı sıra, Neo Naziler ve göçmenler arasındaki savaşa da tanıklık ediyoruz.

Dizide, Neo Nazilerin ve faşistlerin göçmenlere karşı olan bakış açısı tüm çıplaklığıyla ortaya konulmuş. Bunu da Afrika asıllı futbolcu üzerinden güzel bir şekilde örneklemişler. Alman milli takımına faydalı işler yapan Afrika asıllı futbolcunun penaltı kaçırması ve Alman milli takımının elenmesinden sonra, futbolcunun basından ve insanlardan yoğun bir şekilde ayrımcı söylemlerle dışlanmasıyla Almanların gözünden göçmenlere verilen değeri görebiliyoruz.

Çok fazla detaya girip spoiler vermek istemiyorum. Aksiyon göreyim, Almanya’nın arka sokaklarına dalayım diyorsanız kesinlikle bu dizi izlenir. Dizideki birçok detay güzeldi. Beğenmediğim tek şey, çok gereksiz yerlerde fazlaca cinsel içeriklere yer verilmesiydi. Bunun dışında dizi gayet güzeldi.

Bir de unutmadan, ilk sezon genellikle Lübnanlı göçmenler ön plandaydı. Tahminimce 2. sezonda Türk göçmenler ön planda olacak. Eğer öyle olursa dizi daha merak uyandırıcı olur diye düşünüyorum. Yani en azından benim için merak uyandırıcı olur 🙂

Puanım: 9/10

1 Yorum

    Ezgi

    Çok severek izlediğim bir diziydi.

    2 Nisan 2020 Cevapla

Bir cevap yazın